Częste pytania

Poniżej przedstawiamy Państwu częste pytania naszych klientów, które pomogą Państwu zrozumieć na czym polega renowacja skóry i dlaczego warto pamiętać o regularnym czyszczeniu i pielęgnacji mebli skórzanych, czy tapicerki skórzanej w samochodzie. Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwolą spełnić Państwa wszelkie oczekiwania. Renowacja skór to nasza specjalność, codziennie pomagamy ludziom rozwiązywać wszelkie problemy związane z użytkowaniem i naprawą skór. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym doradcą. Opdowiemy na każde pytanie. Zapraszamy !!!!

 

Dlaczego czyszczenie tapicerki skórzanej jest tak ważne?

 

     Tapicerka skórzana, pododnie jak skóra ludzka wymaga regularnego czyszczenia i pielęgnacji. Niestosowanie sie do tej zasady szybko może dać się zauważyć gołym okiem. Trwałe przebarwienia, plamy spowodowane gwałtownym czyszczeniem, mikro pęknięcia skóry, brud którego nie da się usunąć żadnymi dostępnymi środkami są to najczęstsze objawy trwałych uszkodzeń, często spowodowane brakiem regularnego czyszczenia skóry. Nie zapominajmy również, że dobrze wyczyszczona tapicerka skórzana powinna zostać odpowiednio zabezpieczona, zaimpregnowana. Nie zapominajmy wykonywać tą czynność regularnie, dwa razy w ciągu roku.  

 

Czy można skórę wyczyścić samodzielnie?

 

     Oczywiście że można, pragniemy jednak zwrócić uwagę, że 30% przypadków poważnych uszkodzeń, powstała właśnie podczas nie właściwego czyszczenia skór samodzielnie. Brak wiedzy i nie odpowiednio dobrane środki czyszczące mogą spowodować więcej szkody niż pożytku. Zapraszamy do kontaktu z nami, pomożemy Państwu we właściwy sposób doradzić i pomóc, jak zadbać o Państwa skóry w domu czy w samochodzie. 

 

Jakie korzyści czerpię z renowacji tapicerki skórzanej?

 

     Przede wszystkim dostają Państwo gwarancję, że wszelkie uszkodzenia skóry samochodowej lub wypoczynku skórzanego zostaną trwale usunięte. Przetarcia skóry, przebarwienia, mikro pęknięcia i inne poważne uszkodzenia mechaniczne możemy trwale naprawić bez konieczności ingerencji tapicera. Dobrze wykonana renowacja, jest najtańszą alternatywą na nową skórę w Państwa domu lub w samochodzie. Doprowadzimy skórę do stanu idealnego, zachowując przy tym wszelkie walory estetyczne i techniczne skóry. 

 

Czy mogę mieć pewność, że renowacja skóry jest trwała?

 

     Oczywiście, że tak. Skóra podczas renowacji poddawana jest takim samym procesom, jak skóry produkowane w garbarniach. Pracujemy na sprawdzonych środkach, które stosowane są przez producentów skór w największych garbarniach na świecie. Renowacja skór i jej naprawa jest procesem skomplikowanym, wymagającym dużej cierpliwości, staranności i wiedzy. Dzięki tym atutom, mają Państwo pewność, że nasi specjaliści wykonają usługę w sposób trwały i właściwy. Usługi renowacji skór objętę są gwarancją.  

 

Jaką mogę mieć pewność, że zostanie zachowany ten sam kolor tapicerki co oryginaly, podczas renowacji skóry?

 

     Każde zlecenie jest inne. W naszej pracy nie używamy gotowych kolorów. Odpowiednio dobrany kolor, jest kluczowym elementem w procesie renowacji skóry. Dlatego każde zlecenie traktowane jest indywidualnie. Proszę pamietać, kolor skóry, jej odcień, w miarę upływu czasu ulega zmianie. Wpływa na to starzenie się materiału, intensywne użytkowanie, brak regularnej pielęgnacji, które w rezultacie powodują ścieranie wierzchniej warstwy skóry. Tylko precyzyjnie dobrany kolor pozwala naprawić pojedynczy, uszkodzony element, bez konieczności renowacji całości. Dbamy o najmniejszy szczegół. Przwyracamy naturalny blask.

 

Dlaczego mam się zdecydować na renowację swojej tapicerki?

 

     Renowacja skóry, jest najtańszą i najlepszą alternatywą, kiedy chcemy przedłużyć żywotność skóry w samochodzie, czy w domu. Pamiętajmy, zakłady tapicerskie rzadko mają dostęp do takiego koloru skóry jaki potrzebujemy. Co więcej, producenci samochodów, czy mebli skórzanych zmieniają często dostawców skór, co w rezultacie utrudnia dobranie skóry z tą samą strukturą czy kolorem jak nasza. 

     Potrafimy rozwiązać każdy problem, bez koniecznośći wizyty u tapicera. Renowacja skóry jest procesem trwałym, który w prosty sposób przywróci walory estetyczne, nawet  najbardziej uszkodzonym elementom. Potrafimy trwale naprawić skórę w Państwa samochodzie, czy odnowić wypoczynek skórzany. Świadczymy również usługi tapicerskie, jeżeli jest to wymagane. 

 

 

Od czego zależy koszt renowacji tapicerki skórzanej?

 

     Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Koszt regeneracji skóry w dużym stopniu zależy od wielkości uszkodzeń i nakładu pracy potrzebnych do wykonania naprawy. Ceny renowacji tapicerki samochodowej, są łatwiejsze do określenia i są jednolite. W przypadku regeneracji wypoczynków skórzanych, często zależą od wieku wypoczynku i zakresu prac jakie musimy wykonać. 

 

Ile czasu zajmuję regeneracja całego wnętrza samochodu?

 

     Czas potrzebny na renowację całego samochodu w dużej mierze zależy od faktycznego stanu w jakim jest skóra. Każde auto jest inne, dlatego im więcej poważnych uszkodzeń, tym więcej czasu i energii musimy poświęcić na renowację tapicerki w samochodzie. Standartowo w ciągu jednego dnia nasz zespół potrafi dopieścić samochód, jednak bardziej złożone projekty wymagają więcej pracy i uwagi, dlatego trwają dłużej, szczególnie kiedy oprócz regeneracji skóry wymagana jest naprawa tapicerska. Potrafimy jednak precyzyjnie określić czas potrzebny na wykonanie usługi i zawsze trzymamy się ustalonego terminu.

 

Czy jest możliwość naprawy skóry np. boczek fotela samochodowego, bez konieczności ingerencji (lakierowania) całego fotela?

 

     Jak najbardziej, jeżeli nie ma takiej konieczności, nie regenerujemy "zdrowych" elementów. Ważne jest, żeby skóra po wyczyszczeniu wyglądała dobrze, czyli nie posiadała przebarwień, przetarć czy zadrapań. Dobieramy idealny kolor, który pozwala nam na częściową, renowację skóry w samochodzie. Po wykonaniu usługi fotel skórzany, lub inny element który na naprawiamy wygląda jak nowy. Cały fotel jest impregnowany. Czas wykonania takiej usługi zajmuje kilka godzin i zależy od trudności uszkodzenia. 

 

Czy jest możliwość naprawy dziury po papierosie, rozcięcia tapicerki skórzanej itp.?

 

     Oczywiście, że tak. Takie naprawy wykonujemy codziennie. Jesteśmy w stanie precyzyjnie, usunąć nawet tak poważne uszkodzenia jak dziura po papierosie, rozcięcie skóry ostrym przedmiotem i inne. Tapicerka po naprawie wygląda jak nowa, bez konieczności wymiany skóry przez tapicera. 

 

PORADNIK

 

      Zachęcamy Państwa do korzystania z usług specjalistów, którzy na codzień wykonują usługi w zakresie czyszczenia skór i regeneracji skór. Istnieją firmy, które świadczą usługi serwisowania tapicerke skórzany, często wykorzystując  nie wiedzę rodaków i oferują usługi bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego, bazując na „ ludwiku i szarym mydle.” Proszę pamiętać, aby nie uszkodzić tapicerki skórzanej lub alcantary, zawsze należy używać odpowiednich środków przeznaczonych w tym celu i dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną przez producenta. Każdą skórę czyści się inaczej.

 Jeżeli nie chcesz ryzykować, skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. O skórach wiemy wszystko.

Dodatkowo, zachęcamy do zapoznania się z kilkoma podstawowymi zasadami, które warto zapamiętać:

 

  1. Wszystkie środki do czyszczenia skór, powinny być opracowane na bazie mydeł i delikatnych środków czyszczących ( odrzucamy środki na       bazie alkoholu - szmatki ze stacji benzynowej lub hipermarketu.)
  2. Czyszczenie skóry powinno odbywać się przy użyciu odpowiednich środków do czyszczenia skóry, często aktywnej piany, nigdy wody, czy agresywnej chemii do czyszczenia kuchni lub łazienki.
  3. Jeżeli w wstępnej fazie czyszczenia ze skórą zaczyna się dziać coś niepokojącego, przerwij czyszczenie i skontaktuj się z nami. 
  4. Odradzamy samodzielną renowację wszystkich odmian tapicerek skórzanych. Jest to skomplikowany proces, który wymaga cierpliwości, zastosowania specjalistycznych środków i szerokiej wiedzy.
  5. Czyszczenie Alcantary w warunkach domowych jest ryzykownym zabiegiem. Gąbka lub szmatka nawet przy pomocy profesjonalnych preparatów prędzej czy później spowoduje tzw. „kulkowanie” się powierzchni a w rezultacie uszkodzenie materiału. W naszej firmię Alcantarę czyścimy bezdotykowo, przy pomocy odpowiedniego urządzenia i profesjonalnych środków pielęgnacyjnych.

 

 

CZYSZCZENIE SKÓRY

 

Odpowiednie czyszczenie skóry, tapicerki samochodowej czy wypoczynku skórzanego musi zostać zakończone impregnacją, zabezpieczeniem skóry. Tylko systematyczne czyszczenie i zabezpieczanie spowodują, iż skórzane przedmioty, które Państwa otaczają, będą z czasem szlachetniały, zachowując elegancki wygląd. Głównym powodem wszystkich uszkodzeń tapicerki skórzanej jest brak zabiegów pielęgnacyjnych lub stosowanie nieodpowiednich preparatów.

 

Zachęcamy do zakupu odpowiednich środków pielęgnacyjnych, przy pomocy których Państwa meble lub wnętrze samochodu będą profesjonalnie zabezpieczone. Jeżeli brak Państwu czasu, a skóra wymaga gruntownego czyszczenia lub renowacji, najlepiej dostarczyć elementy do naszego zakładu, gdzie dysponujemy wszystkimi niezbędnymi środkami oraz zespołem profesjonalistów, którzy o skórach wiedzą wszystko.

 

 

RENOWACJA SKÓRY

 

Renowacja skóry, jest najlepszą i najtańszą alternatywą na odzyskanie fabrycznych walorów skóry. Pamiętajmy, że tapicerkę skórzaną można przywrócić do stanu pierwotnego, a sama usługa renowacji jest tańsza od usług tapicerskich.